KONTAKT

Nejsnažší způsob, jak nás kontaktovat je napsat email na info@plzenskypes.net Novinky zveřejňujeme hlavně na naší Facebook stránce
 

Kde nás najdete?

Plzeňského psa najdete v místě bývalé hájovny Dostálka u rybníku Šídlovák
Pokud nejste zdejší, přijde vám vhod odkaz na mapy.cz
Komu jsou bližší Google Maps, doporučujeme zadat: "Plzeňský pes" nebo "Hájovna Dostálka" a zkontrolujte si, že vám Google zobrazil objekt naproti Šídlovskému rybníku.

Kdo je trenérka Katka?

Má láska ke zvířatům mě přivedla k studiu oboru Veterinární prevence a dále k vzdělávání ve fyzioterapii psů. Už před nástupem na střední školu jsem s pejsky závodila v agility a stala se 3x mistrem dětí a mládeže. Jak čas plynul, měla jsem to štěstí okusit na vlastní kůži i start na mistrovství Evropy i světa v agility, kde jsem dosáhla na 4. místo v týmech. Podařilo se mi i dovést pět pejsků k titulu Agility šampion (A3Ch.). Kromě mé celoživotní vášně k agility jsem posbírala s pejsky pár titulů šampionů na výstavách, získala zkušenosti v záchranařině, splnila zkoušky v dogdancingu, sportovní kynologii, obedience a nově i v Rally O. Radost z práce se zvířaty mě provází dodnes, obrovské díky za to patří mým skvělým pejskům! Miluji psí řeč, etické trénování pozitivním přístupem, práci se psí myslí i tělem tak, aby vše skvěle fungovalo. Za téměř 30 let, co pejsky trénuji, jsem měla možnost potkat neskutečné množství plemen a také jednotlivých povah a díky nim získat všechny zkušenosti. Možná také díky desítkám různých seminářů :) Jako odměnu po pracovnějších plemenech mám dnes pejska Shagyho, afgánského chrta, plemeno, které se prý nedá vycvičit. Vycvičit možná ne, ale domluvit se? To jde! A tak Shagy drží světový rekord afgánů díky 15 složeným zkouškám od agility, přes poslušnost, obedience, rally až po dogdancing!

A kdo je trenér Honza?

Mým vstupem do psího světa byly brigády ve psím útulku. Už to pro mě byla velká škola. Po několika letech práce v útulku jsem si odtud přivedl prvního pejska - irskou setřici Boru. Spolu jsme se pustili do intenzivního výcviku, věnovali jsme se poslušnosti, agility, dogfrisbee i coursingu. Zatímco jsme plnili zkoušky z jednotlivých disciplín, přibyl do naší rodiny portugaláček Fido. I ten mi byl svěřen už dospělý, ale i přesto jsme společně zvládli spoustu agility závodů!
Smečka se nám rozrůstala i nadále - s Katky Tassynkou jsme dosáhli nejvyššího umístění a stali se Mistry České republiky! Následoval i první start na celosvětovém European Open (kde jsme obsadili 11. místo ve finále)!
Protože se agility stalo naší vášní, je jasné, že další pejsek, byla border kolie Číča, která zabodovala hned zkraje svého života a vyhrála soutěž pro mladé pejsky na Mistrovství Border kolií. A u jedné borderky jsem nezůstal, smečka se nám rozrostla o Aiytu, borderku, která pod přezdívkou Tůček byla nejen Vicemistrem České republiky, ale i Mistrem mezinárodních závodů všech plemen i kříženců!
V naší smečce jsou ještě další borderky - Pšéňa, která v loňském roce převzala od Tůčka titul Mistr IMCA!
A nesmíme zapomenout na Kiri - je sice malá, ale její úspěchy jsou obrovské! Dokázala se nominovat do reprezentace na WAO, EO, IMCA i Mistrovství světa FCI ve stejném roce! A kromě toho, že za spousty závodů přivezla spoustu úspěchů, stala se na EO 9. nejlepším psem na světě! Kromě agility se věnujeme i poslušnosti, nejen kvůli skládání zkoušek, ale i proto, že s naší smečkou rádi vyrážíme na výlety nejen u nás, ale i po celé Evropě, takže praktická poslušnost je pro naše pejsky základ.